17 maja 2022

Top 5 aplikacji do liczenia kalorii

Fitatu Licznik kalorii i dieta

To aplikacja oferująca funkcje pomagające nie tylko w liczeniu kalorii, ale również w utrzymaniu zdrowych nawyków czy budowie tkanki mięśniowej. Aplikacja automatycznie oblicza dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Istnieje też możliwość rozszerzenia aplikacji do wersji premium, która odkrywa takie funkcje jak: zdjęcia przed i po, tworzenie listy zakupów opartej na wybranym przepisie, kontrola ilości wypitej wody czy tworzenie notatek o samopoczuciu.

Fatsecret

Pozwala nie tylko liczyć kalorie, ale również śledzić posiłki udostępniane przez użytkowników, co zdecydowanie zwiększa motywację. Wybierając posiłek wyświetlają się inspirujące przepisy, można też zapisywać swoje ulubione dania. Wersja premium oferuje tworzenie własnych planów, nieograniczony dostęp do przepisów, personalizację monitorowania posiłków oraz spożycia wody.

YAZIO

YAZIO po wpisaniu wstępnych danych oblicza zapotrzebowanie kalorii, ilość posiłków, wody do wypicia, a co wyróżnia aplikację, ilość kroków do przejścia. Większość funkcji dostępna jest jednak dopiero po ulepszeniu konta do Premium. Opcją oryginalną jest funkcja postu przerywanego, opisana w całości w aplikacji. Jednak to rozwiązanie warto skonsultować wcześniej ze swoim dietetykiem.

VitaScale

Poza standardowymi funkcjami oferowanymi przez liczniki kalorii pozwala również ustawić przypomnienia o posiłkach. Ciekawą opcją jest zastosowanie wyszukiwania głosowego produktów, co zdecydowanie ułatwi wprowadzanie danych w przypadku zajętych dłoni. Do wyboru jest mnóstwo różnych produktów, więc można liczyć na znalezienie swoich składników. Jeśli jednak brakuje pozycji, użytkownik może wprowadzić ją własnoręcznie. Oryginalną częścią aplikacji jest uwzględnienie diabetyków i ich potrzeb (m.in. aplikacja posiada przelicznik jednostek insuliny).

Dine4Fit

Aplikacja nie tylko liczy kalorie wraz z wartościami odżywczymi, ilość wypitej wody oraz aktywność. Dodatkowo dostępna jest lista najczęstszych pozycji, co ułatwia szukanie i ogranicza czas wyszukiwania produktów. Istnieje również lista „Moje Potrawy”, do której użytkownik może dodać swoje ulubione potrawy. Dzięki specjalnej ikonce w rogu ekranu Dine4Fit pozwala na skanowanie kodu kreskowego dowolnego produktu. Takie rozwiązanie pomaga lepiej określić dokładną ilość spożytych kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.