15 sierpnia 2022

Jak wyszczuplić uda

Przyczyny masywnych ud. Smukłe uda to marzenie niejednej kobiety. Z jakich powodów uda niektórych kobiet są grubsze od innych? Przyczyn może być wiele, począwszy od genetyki, przez sposób odżywiania, na braku aktywności fizycznej kończąc. Odkładanie się tkanki tłuszczowej w tak newralgicznym miejscu jak uda, spowodowane jest wieloma czynnikami. 

Praktyczne sposoby na wyszczuplenie ud

Warto przede wszystkim zastanowić się nad zmianą diety i ograniczeniem przyjmowanych w ciągu doby kalorii. Nadwaga jest bezpośrednią przyczyną problemu, dlatego zdrowa i zbilansowana dieta powinna być podstawą w walce z grubymi udami. Aby szybciej uzyskać oczekiwany efekt, konieczne jest wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Polecana jest jazda na rowerze bądź szybki marsz. Nie są tak obciążające dla organizmu jak bieganie, ale systematyczne i wykonywane przez co najmniej pół godziny, wpłyną pozytywnie na efekt końcowy i z naszych ud będzie znikać tkanka tłuszczowa. Jeśli nie lubisz ćwiczyć poza domem, gdy jesienna aura nie zachęca do wyjść, sięgnij po skakankę, która ekspresowo spala tkankę tłuszczową. 

Do codziennych aktywności warto dołożyć dedykowane wysmukleniu ud ćwiczenia, takie jak przysiady bądź wykroki. W trakcie treningów zmieniaj styl przysiadów. Mogą być klasyczne, półprzysiady, na rozstawionych na szerokość barków nogach bądź szerzej. Powtarzaj co najmniej dwie serie po kilka, kilkanaście przysiadów bądź wykroków, aby uda się wysmuklały i nabierały oczekiwanych kształtów. Zgrabne nogi uzyskasz również dzięki bardzo prostej czynności – zacznij chodzić po schodach! Tak, od dzisiaj zrezygnuj z windy w domu czy w pracy, pokonuj piętra schodami, nogi będą się wyszczuplały a jednocześnie wzmocnią się ich mięśnie, co pozytywnie wpłynie na kondycję całego organizmu. 

Wytrwałość kluczem do sukcesu

We wszystkich działaniach, które podejmiesz, stosuj jedną prostą, bardzo ważną zasadę. Ta zasada to: systematyczność. Nie poddawaj się po pierwszych cięższych treningach, bądź wytrwała. Na początek nie wyznaczaj sobie zbyt wygórowanych celów, a małymi krokami, z czasem, osiągniesz swój wymarzony wygląd i piękne, smukłe uda. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.