15 sierpnia 2022

Jak się odstresować

Przez ostatnie dziesięciolecia tryb życia bardzo się zmienił. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej zestresowani, przemęczeni, brak nam czasu na odpoczynek. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że wszystko to negatywnie wpływa na naszą kondycje fizyczną i psychiczną. Czy można coś na to poradzić? Jakie jest rozwiązanie?

Zaplanuj wypoczynek!

Wakacje się skończyły, ale to nie znaczy, że trzeba czekać do kolejnego urlopu z chwilą wytchnienia. Czasem naprawdę niewiele wystarczy, by się odstresować – na przykład warto zaplanować wyjazd na weekend (albo na parę dni dłużej). Gdzie spędzić czas, aby się zregenerować?

Weekend nad morzem

Morze to bardzo popularny kierunek – szczególnie ostatnio. Wielu moich znajomych w tym roku było spędziło wakacje nad naszym pięknym polskim morzem. Nad morze warto wybrać się nie tylko w lecie – jest piękne również jesienią. Wyjazd nad morzem we wrześniu czy październiku to dobry pomysł jeśli zależy nam na spokoju. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że po wakacjach jest dużo spokojniej: na plażach jest zdecydowanie mniej ludzi. Można spokojnie spacerować, bez trudu znaleźć miejsce na plaży. Tłumów nie ma również w restauracjach, więc zamówienie obiadu czy kolacji to nie problem.

Widok na morze – Gdańsk, Olivia Star

Chodzi o to, żeby się odstresować. Zmienić klimat. Nawet na parę dni. Duży wpływ na to, czy będziemy zadowolenie z pobytu nad morzem, ma wybór noclegu. Ofert wynajmu jest bardzo wiele, czasem możemy czuć się wręcz przytłoczeniu możliwościami wyboru. Wystarczy przejrzeć oferty noclegowe i okaże się, że wybór pokoju czy apartamentu to poważna decyzja – od niej będzie zależeć, czy pobyt nad morzem będzie udany.

Jakie noclegi wybrać?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Tak naprawdę trzeba samemu zdecydować, na co liczymy i czego oczekujemy. Ceny noclegów nad morzem są bardzo różne: znajdziemy pokoje od 50 zł za osobę, możemy też wynająć apartament czy też pokój w drogim hotelu.

Osobiście polecam apartamenty. Ceny są dość atrakcyjne, szczególnie poza sezonem. Apartamenty dają duże poczucie swobody oraz komfort wypoczynku – a przecież o to chodzi, żeby móc się zrelaksować, naprawdę wypocząć. Wiele osób szuka ofert w serwisach rezerwacyjnych, jednak jest inna droga. Zamiast po prostu rezerwować noclegi nad morzem, lepiej jest zadzwonić do osoby oferującej nocleg i porozmawiać. Często możemy dostać lepsze warunki cenowe niż to wynika z informacji na stronie – szczególnie, jeśli zamierzamy zarezerwować nocleg na dłużej.

Wracając jeszcze na chwilę do nadmorskich apartamentów – cenię je ze względu na wiele udogodnień, do których jesteśmy przyzwyczajeni w domu. Pralka, zmywarka, kuchenka – to już standard. Sprzęty te przydają się zarówno na krótszych jak i dłuższych pobytach. Nie bez znaczenia jest dobrze wyposażona kuchnia. Nie zawsze mamy ochotę jeść na mieście czy szukać miejsca, w którym zjemy śniadanie. Oczywiście to moje prywatne zdanie, ale warto, byście je znali.

Gdzie warto pojechać? Tu też wybór jest ogromny: Gdańsk, Gdynia, Władysławowo, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Ustka, Pobierowo. Każdy sam zdecyduje. Oczywiście morze to tylko przykład. Kierunków jest znacznie więcej – będzie o tym w kolejnych wpisach na blogu. Chodzi o to, żeby regularnie, co jakiś czas zaplanować wypoczynek – tak aby móc się odstresować.

Jastrzębia Góra – widok z klifu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.