Zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia to połączenie stylu życia prozdrowotnego ze zdrowym odżywianiem się. Najczęstszymi przejawieniami są: aktywność ruchowa, suplementacja, zdrowy senzdrowy styl życia, kontrola posiłków, nawodnienie, konsekwencja we wszystkim co robimy.

1. Wypoczynek

Aby unikać nadmiernego stresu wiążącego się z podjadaniem niezdrowej żywności, zaplanuj swój czas i staraj się być przed „umówiony” czasem, a przynajmniej punktualnie. W codziennej rutynie ważny jest też relaks i odprężenie, zarówno dla ciała, jak i duszy. Pomagają w tym: zatyczki do uszu (aby oderwać się od otaczającego nas chaosu), maseczki, wygodna poduszka i ciepły koc, komfortowy strój.

2. Aktywność ruchowa

Zadbaj o swoje ciało!!! Zimą możesz udać się na siłownię, a w porach ładnej pogody zachęcam do podziwiania krajobrazu (miejskiego lub leśnego). Jaki sposób? To już zależy od Ciebie. Aby dowiedzieć się więcej zapraszam tutaj: Dobry trening – to jaki?

3. Kontrola posiłków (małe porcje 5 x dziennie)

4. Nawadnianie się 

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Nawadnianie organizmu – ważna rzecz

5. Konsekwencja

Uczyń twoje zdrowie priorytetem, niezależnie od sytuacji powinno być dla Ciebie najważniejsze. Zdyscyplinowanie i konsekwencja czynów pomogą Ci osiągnąć cele.

6. Suplementacja

Dlaczego suplementacja jest tak bardzo ważnym elementem naszej diety? O tym opowiem w następnym artykule 🙂

Zdrowy styl życia to przekonanie, że zdrowie jest na 1 miejscu. Jeżeli uważasz, że będzie Ci ciężko zmienić twoje dotychczasowe postępowanie, to masz rację. Każda zmiana jest trudna. Ale pomyśl, jaka satysfakcja i radość Cię czeka jak to osiągniesz. To zmiana na lepsze. Możesz to osiągnąć już dziś, jutro, za tydzień lub za miesiąc. To tylko od
Ciebie zależy.

Sama będąc jeszcze w szkole (gimnazjum) jadłam wszystko co mi podadzą przed nos lub sama kupię w sklepiku szkolnym z kieszonkowych. Ale było to jedzenie bardzo tłuste, przetworzone, ciężkostrawne, a najwięcej to jadłam słodyczy.

Teraz jestem świadomą tego co i ile jem studentką technologii żywienia z zapałem do dietetyki. Jestem spokojna o moje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Pragnęłabym zarazić Ciebie moim podejściem do ZDROWEGO STYLU ŻYCIA. Jeżeli chociaż trochę zainteresowały Cię moje artykuły to zostań ze mną, a zgłębisz tajemnice świata zdrowia i zdrowego odżywiania.