Nawadnianie organizmu – ważna rzecz

Nawadnianie organizmu to najważniejszy cel każdego dnia.
nawadnianie organizmu
Upał, wysiłek fizyczny czy tez niskie temperatury służą odwodnieniu organizmu. Dlatego MUSIMY DBAĆ O CIĄGŁE UZUPEŁNIANIE PŁYNÓW.
Najlepszym napojem jest “CZYSTA WODA”. Stąd się wzięło przysłowie, które większość z Was na pewno już kiedyś słyszało: “Czysta woda, zdrowia doda”. Należy jej pić dużo, lecz odpowiednią ilość do wagi swojego ciała. Na każde 50 kg – przypadają 2 litry wody.

Nawadnianie organizmu – Woda orzeźwia, wspomaga odchudzanie, poprawia metabolizm, usuwa toksyny, zapobiega chorobom nerek. Odpowiada za poprawę wyglądu skóry, redukuje ból głowy oraz dostarcza cennych składników mineralnych. A przede wszystkim oczyszcza organizm z toksyn.
Pijąc odpowiednią ilość wody eliminujecie ryzyko wielu schorzeń. Czy to problemy jelitowe, czy z żołądkiem. Czy nie jest warto zainwestować tak mało za takie efekty?

Nawadnianie organizmu – jak to zrobić?

A co zrobić jeżeli nie lubisz smaku samej wody? Ze mną było podobnie, dlatego nie lubiłam jej pić. Wolałam wypić sobie słodki napój, sok oraz co najgorsze napoje gazowane. Samo ZŁO!!! Najgorsza rzecz, co mogłam zrobić swojemu organizmowi.
Dostarczałam w ten sposób najprostszy cukier, który dodawał mi energii owszem, ale na krótki czas. Dzisiaj już nie sięgam nawet po te produkty. Wam też polecam to zrobić. Jest to pierwszy krok do polepszenia stanu swojego organizmu.
Mam kilka sprawdzonych przepisów, na to jak przyjmować większą ilość wody, bez katowania się jej specyficznym smakiem (można się do niej w końcu przyzwyczaić, a nawet polubić ).
  1. Do czystej wody wyciśnij odrobinę cytryny oraz możesz również przyozdobić szklankę plasterkiem cytryny.
  2. Do szklanki z wodą możesz dodać kawałek owocu, który nada wodzie jego smak. (odpowiednik wody smakowej-zdrowszy)
  3. Do wody włóż listki ziół, np. mięty i in.
  4. Pomyśl nad swoją kombinacją “co włożysz do wody”, zobaczysz że zmieni to twoje nastawienie do WODY.
Trzymam za Ciebie kciuki!!!!