Detox

Detoks – oczyszczanie organizmu 
detoksDetoks to najlepsza metoda na pozbycie się toksyn z twojego organizmu.

Przeznacz sobie od dziś 14 dni, aby oczyścić swój organizm. Detoks to wyeliminowanie z diety, tego co jest trujące dla naszego organizmu (mam tu na myśli: fast food’y, słodycze, ready to eat produkty itp.)

CZEMU SŁUŻY DETOKS?

Codziennie narażamy swój organizm na toksyny zawarte w żywności, negatywne emocje, złe nawyki i zanieczyszczenia powietrza. działają przez długi czas zwiększają ryzyko wielu problemów zdrowotnych.

Stosując dietę oczyszczającą eliminujesz wolne rodniki, które m. in. powodują starzenie się komórek.

NA CZYM POLEGA DETOKS?

Przy detoksie nie możesz zapomnieć o wypoczynku i odpowiedniej ilości snu (8h). Staraj się, aby twoja dieta była bogata w proteiny i witaminy.

Wyeliminuj z diety produkty zawierające gluten, produkty zbożowe, mleczne, cukry, kawy, słodkich napojów, alkoholu, napojów izotonicznych, słodkich napojów. Natomiast wzbogać twoja dietę w owoce i warzywa, błonnik ( znajdziesz go np. w: pieczywie razowym, produktach owsianych, ryżu razowym, bakaliach, rybach, warzywach i owocach, nasionach roślin strączkowych i wielu innych produktach). Polecam spożywać zieloną herbatę, naturalne soki (bez dodatku cukru) oraz koktajle. Staraj się urozmaicać posiłki, aby dostarczać składniki odżywcze z różnych źródeł oraz zapobiec nudzie na talerzu 😉

Najlepszym czynnikiem detoksykującym nasz organizm jest WODA. Pij ją codziennie ok. 3 litrów, rozpoczynając dzień od szklanki wody z cytryną.